Rodzaje tektury - WaveGroup producent odzieży reklamowej Warszawa

Rodzaje tektury

Ponieważ istnieje wiele typów tektury, klasyfikujemy je według liczby warstw:

2W

Tektura dwuwarstwowa

Składa się ona z papieru zewnętrznego oraz warstwy falowanej. Tektura ta stosowana jest jako zabezpieczenie oraz do amortyzowania i ochrony mebli, szkła, armatury, drzwi itp. Używa się jej również jako zabezpieczenie przedmiotów w transporcie, jako przekładka w pakowaniu, do ochrony powierzchni przy remontach, a także jako wypełniacz opakowań.

3W

Tektura trzywarstwowa

Posiada dwie warstwy tektury płaskiej oraz jednej pofalowanej. Przeznaczona jest przede wszystkim do produkcji opakowań, małych pudełek i jako przekładki paletowe. Gramatury: 420g/m2-500g/m.

5W

Tektura pięciowarstwowa

Stosuje się ją w opakowaniach, przekładkach, narożnikach. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Składa się z trzech warstw tektury płaskiej oraz dwóch pofalowanej. Tektury pięciowarstwowe są najczęściej kombinacją fal B+C, czasami fal E+B, E+C.

7W

Tektura siedmiowarstwowa

Cechuje ją podniesieniona wytrzymałość, ponieważ do jej powstania stosuje się trzy warstwy falującej tektury i cztery płaskiej. Wykorzystywana jest w produkcji opakowań ciężkich oraz gabarytowych o olbrzymiej wytrzymałości.